Šestka vlevo dole

23. listopadu 2011 v 9:04
V jedné puse žilo 28 bílých zubů ve dvou řadách. Žily si vcelku poklidně až na šestku vlevo dole. Šestka byla věčně nespokojená. Nejdříve jí vadilo, že sedmička se na ní moc tlačí. Potom jí vadilo, že pětka vedle se na ní pořád divně dívá. Šestka vlevo nahoře jí zase věčně tloukla. Každé ráno a večer jí lechtaly nějaké štětiny. Byla v té společnosti zubů otrávená. Přemýšlela, jak se z té společnosti dostat. Jak krásně by jí bylo na svobodě. Ostatní zuby už jí měly taky dost. Kdo to má pořád poslouchat, nějaké remcání. Šestku vlevo dole ta zloba a vztek tak zaměstnávaly, až se pod ní začal vytvářet zánět. Do druhého dne byl zánět tak silný, že se majitel zubů vydal k zubaři. Otevřel ústa dokořán a zubař si na tu potvůrku pěkně posvítil. A hele, těžký zánět.
"Navrhoval bych extrakci", řekl zubař. "Ten zub nevypadá vůbec dobře, je takový pěkně podebraný". A tak přišla injekce na umrtvení a pak kleštičky a …. Rup a nakvašená šestka vlevo dole byla svobodná. Jaká to krása opustit tu bandu protivných zubů, teď mi teprve začne život, pomyslela si. "Chcete si tu potvůrku schovat?" zeptal se zubař.
"Ani nápad, vyhoďte ji do koše, nechci se na ní ani podívat."
"Cože? Jak? Vyhodit? To né, já nechci. Nééééééééééé". Ale to už letěla do koše.
Ostatních 27 zubů si oddychlo, konečně tu bude klid, žádné remcání. Prvně se uviděly pětka a sedmička vlevo dole, ale mezi nimi byl obrovský kráter. Ta díra se jim vůbec nelíbila, ale časem jí zaplnila korunka. Byla to absolutně nafoukaná a nekamarádská výplň mezery. Navíc se pevně držela pětky a sedmičky, což pro ně bylo dost nepříjemné. A tak vlastně zase nebyl klid. Šestka vlevo dole ležela kdesi na skládce a rozhodně si nežila tak, jak si představovala. Ostatní zuby sice měly klid od šestky, ale přibyla tam protivná korunka. A přitom stačilo tak málo. Více komunikovat a trochu více vzájemné tolerance. Ale co dělat, bylo pozdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama