Láska v akváriu

12. prosince 2011 v 22:19 | Jana Jindráková
"Ahoj mami", ozvalo se z telefonu, když jsem ho po dlouhém zvonění zvedla.
"Ahoj Vendo, jak ti je?" zeptala jsem se já.
"Jo, je mi dobře. Víš co je nového? Pepíci mají miminko".
Tak na vysvětlenou. Pepíci, jsou naši sumečkové v akváriu. Pepíci jim říkáme, protože nevíme, kterej je kterej. Mysleli jsme si, že máme dva kluky. Tak asi ne, když mají v akváriu miminko.
"Vážně? To je super a jak je veliký?" řekla jsem s upřímnou radostí. Máme malé akvárium a v něm dva sumečky a jednu závojnatku. Závojnatka, které říkáme Emilka je velká a vůbec není plachá narozdíl od Pepíků, tedy teď už Pepíka a Pepiny.
"Je malinkej, tak 12 milimetrů, ale babička říkala, že nám ho Emilka sežere", naříkal syn.
"Snad ne, něco vymyslíme, až přijedu", slíbila jsem Vendovi a domů jsem se upřímně těšila, až uvidím ten přírůstek. Doma jsem lezla po čtyřech, ale miminko jsem neviděla.
"On se schovává", hlásil syn a mladší mi přinesl baterku, abychom mohli prozkoumat zákoutí akvária. Svítila jsem pod kořen, pod kámen, do rostliny až jsem ho nakonec našla. Byl maličkej a krásnej a co víc, nebyl sám. Má bratříčka, nebo sestřičku. To už naše veselí nemělo konce. Já vím, že to zní trochu bláznivě, radovat se z vylíhnutí dvou rybek, ale ať si o tom myslíte co chcete, je to život a ten vznikl v našem akváriu.
"Emilko, jestli je sežereš, dostaneš na zadek a půjdeš do koule", varoval závojnatku syn. Koule, kterou jí vyhrožoval byla připravená, abychom jí tam dali, než miminka vyrostou do takové velikosti, aby je už nespolkla. Nakonec jsme to riskli a dali průchod přírodě, ale zároveň nepřestali doufat, že si miminka svoje právo na život v akvárku uhájí. Příroda je ale moudrá a vybavila sumečky instinktem, že dokud jsou malí, mají být schovaní. A tak jsme den co den leželi na břiše s baterkou a kontrolovali, že tam jsou. Včera začali opouštět své úkryty, už povyrostli a Emilce by dalo dost zabrat, kdyby je chtěla spolknout. Velcí akvaristi z nás nebudou, přesto mě ta láska v akváriu dojala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama